x" Terapi Akademisi | Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Ceren KURTAY

Uzman, Psikolog
  • Tel: 0212 506 66 61
  • Mobil: 0552 202 62 06
  • E-mail psy.ceren.k@gmail.com
  • Uzmanlık Alanı Bireysel terapi, ergen terapisi, çift ve cinsel terapi

 

İletişim Uzmanı, Psikolog Ceren Kurtay

Lise eğitimini Özel Selim Pars Lisesi’nde İngilizce olarak tam burslu şekilde birincilikle tamamlamıştır. Sonrasında, Doğuş Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünü üstün başarı bursu alarak kazanmış ve yüzde yüz burslu şekilde tamamlamıştır. Öğrencilik zamanında eş zamanlı olarak üniversitenin sanat yönetmeni asistanlığını yapmıştır. Lisans eğitimi sırasında aynı zamanda İletişim Bilimleri Bölümü’ne de başlamış ve diplomasını almıştır. Klinik Psikoloji Uzmanlık çalışmalarını İstanbul Arel Üniversitesi’nde yürütmektedir.

Lisans eğitimine başladığı zamandan itibaren aktif olarak alanda çalışmıştır. Alternatif Yaşam Derneği’nde eğitmenlik yaparak engelli bireylerle çeşitli çalışmalar yürütmüş, aile eğitimleri vermiştir. İstinye Körler Okulu ve İstanbul Şizofreni Derneği’nde Sosyal Beceri eğitimleri vermiştir. Ayrıca İstanbul Şizofreni Derneği’nde Genel Sekreter ve Psikolog olarak görev almış, dernek bünyesinde halkı bilinçlendirme eğitimleri vermiştir.

Birçok dergide köşe yazarlığı yapmış olan Psikolog ve İletişim Uzmanı Ceren Kurtay Türkiye’nin ilk çocuk operası “Oyuncakların Müzik Keşfi”nin metin yazarlığını da yapmıştır.

Koç Holding “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” projesinin koordinatör eğitmenliğini yaparak tüm Türkiye’de binlerce kişiye ulaşmış; holding yöneticilerine, personeline, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine eğitimler vermiştir.

Buket Huzurevinde kurum müdürlüğü yapmıştır.

2014 yılında Özel Artı Bilim Çocuk Akademisi Anaokulu’nu kurmuştur. Halen kurucu psikologluğunu yapmaya devam etmektedir.

Sınava hazırlanan çocukların kaygı ve ders planlamaları yaparak birçok öğrencinin derece alacağı başarılar elde etmesine katkı sağlamıştır. Ayrıca çocuk zeka testleri, oyun terapisi, çift terapisi, çözüm odaklı terapi, cinsel terapi eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almıştır. 2015 yılında Türkiye’de ilk defa düzenlenen İmago Terapi eğitimini Harvill Hendrix’ten alarak Türkiye’nin ilk İmago Terapistlerinden olmuştur. Amerika’da süpervizyonu devam etmektedir.

Kaygı, panik bozukluk, depresyon, cinsel fonksiyon bozuklukları, kişilik bozuklukları, yeme bozukluları, iletişim sorunları, takıntılar, fobiler, çocuklarda dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, bağlanma problemleri, ayrılma kaygıları, okul ve başarı problemleri, boşanma sürecindeki aile ve çocuk, çiftler arasındaki iletişim ve evlilik problemleri gibi alanlarda çalışmaktadır.

Daha önce birçok danışmanlık merkezinde çocuk, ergen, birey ve çift danışan gören Ceren Kurtay kendi eklektik terapi yaklaşımını kullanarak danışanlarının içlerindeki inci tanesini keşfetmeleri, alanda çalışan uzmanlarınsa çeşitli eğitimler alarak kendilerini geliştirmeleri için akademiyi kurmuştur.

Çalışma alanları: Bireysel terapi, ergen terapisi, çift ve cinsel terapi.