x" Terapi Akademisi | Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Sadıka ALKAN

Uzman Psikolog
  • Tel:
  • Mobil: 0543 475 17 90
  • E-mail bilgi@terapiakademisi.net
  • Uzmanlık Alanı Çocuk Terapisi,Ergen Terapisi,Çift ve Aile Terapisi

 

Sadıka ALKAN psikoloji lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra aynı üniversitede Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans programına kabul edilmiş ve bu programı birincilikle bitirmeye hak kazanmıştır.

Lisans eğitimi sırasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri polikliniği, Balıklı Rum Vakfı Hastanesi Psikiyatri kliniğinde gönüllü stajlarını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine başladıktan sonra ise,  yoğun süpervizyon eşliğinde çift ve ailelerle çalışmış; iç stajını okulun kendi psikolojik danışmanlık merkezinde, dış stajını ise Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfında (TOÇEV) başarıyla tamamlamıştır.

Bireyler, çiftler ve ailelerle yürütmekte olduğu terapi çalışmalarında ilişkisel bir bakış açısı benimsemekte ve sistemik yaklaşım çatısı altında, danışanın ihtiyacına göre; EMDR, bilişsel davranışçı, çözüm odaklı, deneyimsel, duygu odaklı, öyküsel terapi ve filial oyun terapisi yöntemlerini kullanmaktadır.

Sadıka Alkan Mucık psikoterapist olarak mesleki gelişimin hayat boyu sürmesi gerektiği ilkesine bağlı kalarak, kendi uzmanlık alanındaki bilimsel ve akademik gelişmeleri takip etmek adına çeşitli birçok eğitim, seminer ve kongreyi yakından takip etmektedir. Uzmanlığını almış olduğu yüksek lisans eğitimi sonrası mesleki gelişimini sürdürmek amacıyla duygu odaklı çift terapisi, EMDR, çocuk değerlendirme testleri vb. eğitimlerini tamamlamıştır. Halen ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitimlerini ve süpervizyon çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Çalışma Alanları: Çift ilişkisinde problemler, kaygı, depresyon, travma, ebeveyn çocuk çatışması, okula uyum sorunları ergen çocuklu ailelerde gözlemlenen ilişki problemleri, ergenlik sorunları, bağlanma sorunları