x" Terapi Akademisi | Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Hakkımızda

Terapi kabuğunuzu aralar, inciyi keşfetme zevki ise size ait...

Terapi Hakkında

Terapi Akademisi olarak; insanın ve ilişkinin olduğu her yerde zaman zaman yolunda gitmeyen şeyler olduğunu, ilişki içinde olan kişilerin yaşadığı herhangi bir yaşamsal deformasyonun bütün sistemi etkilediğini biliyoruz. Kişiler kimi zaman karşılaştıkları değişimlere uyum sağlayamaz, yaşadıkları problemlere işlevsel çözümler üretemezler. Çoğu zaman da bir kişinin yaşadığı bu fonksiyon kaybı ilişki içinde olduğu diğer kişileri yani tüm sistemi etkiler. Akademi olarak; terapide kişilerin yaşadığı çeşitli psikolojik bozulmaları (takıntı, kaygı, panik bozukluk, depresyon, kişilik bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, dikkat ve odaklanma sorunları) o kişinin tüm sistemini dikkatle inceleyerek kişiye ve sistemine özgü terapi modelini ve terapist seçimini yaparak nokta atışı bir müdahale ile danışanlarımıza en optimum süreçte fayda sağlamayı hedef ediniyoruz.

Bu bağlamda terapi yaklaşımlarımız bireysel terapi, çift terapisi, aile terapisi, cinsel terapi, çocuk terapisi, oyun terapisi, grup terapisi şeklinde ihtiyacınıza uygun olarak şekillenmektedir. Terapi Süreciniz Bizi Aradığınız Anda Başlar… Bizi arayıp randevu talep ettiğiniz zaman, sizi kısaca tanımak ve bizi arama nedeninizi kısaca bilmek isteyeceğiz. Terapi Akademisi bünyesinde sizinle iletişim kuran herkes bir psikoterapi eğitimden geçmiştir. Siz bizi arayarak üzerinize düşenin yüzde ellisini zaten gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Geriye kalan değişim için uzattığımız eli tutmak. Akademiden randevu alan her danışanımız ilk görüşmeyi kurucumuzla yapacaktır. Bu görüşme neticesinde farklı uzmanlık alanları gerektiği noktada Akademimizin o branşta uzmanlaşmış Uzman Psikoloğuna kendisi tarafından yönlendirilecek ve süreci boyunca takibi devam ettirilecektir. Terapi süreci tamamlanmış her danışanımız yine son görüşmeyi kurucumuzla yapacak ve ilk görüşmeden son görüşmeye kat ettiği yolu konuşacaktır. Akademi kurucumuz İletişim Uzmanı Psikolog Ceren Kurtay; akademiyi okyanusun dibindeki istiridye kabuğunun hikayesinden güç alarak kurmuştur.

Okyanusun dibinde yatan bir istiridye, su üzerinden akıp geçsin diye, kabuğunu açmış. Su içinden geçerken, solungaçları yiyecek toplayıp midesine gönderiyormuş. Aniden, yakınındaki bir balık, bir kuyruk darbesiyle kum ve çamur fırtınası yaratmış. İstiridye de kumdan nefret edermiş; zira kum öylesine pürüzlüymüş ki kabuğunun içine kaçarsa son derece rahatsız olurmuş. İstiridye derhal kabuğunu kapamış ama çok geç kalmış; Sert ve pürüzlü bir kum taneciği içeri girip, iç derisi ile kabuğun arasına yerleşmiş. Kum tanesi istiridyeyi ne çok rahatsız ediyormuş. Ama kabuğunun içini kaplaması için kendine verilmiş olan salgı hücresini hemen çalıştırarak, minik kum tanesinin üstünü kaplamaya başlamış; ta ki, nefis, parlak ve düzgün bir örtü oluşana kadar... İstiridye, yıllar yılı, minik kum taneciğinin üstüne katlar eklemeye devam etmiş ve sonunda müthiş güzel, parlak ve son derece değerli bir inci oluşmuş.

Hayatın içinde sonunda inci tanesine dönüşecek birçok kum tanesiyle karşılaşırız. İçimizdeki gücü keşfederek yaşamımızdaki pürüzlü kum taneciklerini bize kuvvet veren değerli incilere dönüştürebiliriz. Yaşamda karşınıza çıkan rehberler size sadece kapıyı gösterir; oradan geçecek, o deneyimi yaşayacak olan ise sizsiniz…

Terapi kabuğunuzu aralar, inciyi keşfetme zevki size ait…
Uzm Psk Ceren Kurtay

  • Ceren KURTAY
    Uzman, Psikolog

    Bireysel terapi, ergen terapisi, çift ve cinsel terapi

  • Sadıka ALKAN
    Uzman Psikolog

    Çocuk Terapisi,Ergen Terapisi,Çift ve Aile Terapisi