x" Terapi Akademisi | Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

CİNSEL TERAPİ

 Cinsel Terapi

 Cinsel sorunlara ülkemizde sıkça rastlanmaktadır. Bu duruma etki eden faktörler arasında toplumun cinselliği konuşmaması, cinselliği tabu olarak görmesi ve birçok cinsel hurafelere inanılmasıdır.

Cinsel ilişki, bireylerin çift ilişkilerinde oldukça önemli bir yer tutar. Yapılan araştırmalar, cinsel yaşantılarında problem yaşayan çiftlerin zamanla çift ilişkilerinde de problemler yaşamaya başladıklarını, ilişkilerinin bozulduklarını göstermektedir. Cinsel yaşam, çift ilişkisinin yanı sıra bireylerin bireysel sağlıklarını da etkilemektedir. Cinsel problem yaşayan bireyler, zaman içerisinde depresyon, başarısızlık duygusu, kaygı problemleri, hayat kalitelerinde azalma gibi sorunlar yaşayabilmektedirler.

Cinsel terapi yönteminde sorunun kaynağına göre farklı terapi yaklaşımları kullanılabilmektedir. Sorunun kaynağının psikolojik mi yoksa organik kökenli olup olmadığı araştırılır. Bilişsel davranışçı terapi yöntemi, cinsel sorunların çözümünde sıkça kullanılan etkili bir terapi yöntemidir. Cinsel terapi hizmetimizde, vajinismus, erken boşalma, sertleşme güçlüğü ve cinsel isteksizlik alanlarında destek verilmektedir.

Randevu ve iletişim için bizlere 0212 506 66 61 veya 0552  202  62 06 nolu telefon numaralarımızdan veya bilgi@terapiakademisi.netadresinden ulaşabilirsiniz.

bakırköy cinsel terapi,cinsel terapi merkezi,cinsel tedavi,vajinismus tedavisi,erken boşalma tedavisi,erken boşalıyorum,erken boşalma çözüm,cinsel terapi merkezi,bakırköy terapi akademisi,bakırköy terapi merkezi