x" Terapi Akademisi | Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ

  • AnaSayfa
  • ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ

Evlilik ve çift terapisinde çiftlerin, yaşadıkları problemlerin değerlendirilip çözümlerinin sağlanması hedeflenir. Çiftler çoğunlukla terapiye başvurmadan önce yaşadıkları problemleri uzun bir süre boyunca çözmek için bir çok yola başvururlar, denedikleri problem çözme yöntemlerinin bir sonuca götürmediğini gördükleri noktada evlilik terapisine başvururlar. Evlilik terapisti, çiftlerin birbirlerini gerçekten tanıyabilmeleri, yaşantılarında ortak bir amaç geliştirmeleri, ilişkilerinin güçlenmesi, ilişki doyumlarının arttırılması ve etkili iletişim becerilerini kazanabilmeleri gibi hedefler üzerinde çalışır. Terapi seanslarına eşler birlikte katılırlar. Bazı durumlarda eşlerden biriyle bireysel terapi seansları da uygulanabilir.

Evlilik danışmanlığında çalışılan konulara örnek olarak; evlilik öncesi danışmanlık, uyum problemleri, kıskançlık problemleri, ilişkide güven problemleri, iletişim problemleri, aldatma gibi olumsuz yaşantılar sonrası ilişkide güvenin yeniden inşa edilmesi, boşanma süreci gösterilebilir.

Akademimizde evlilik ve çift terapisi üzerine uzmanlaşmış evlilik terapistleri tarafından evlilik danışmanlığı hizmeti yürütülmektedir. Evlilik terapilerinde yöntem olarak; Gottman Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Satir Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi gibi temel terapi yaklaşımlarının yanı sıra Türkiye’nin ilk İmago Terapistleri tarafından uygulanan “İmago Terapi” yöntemi uygulanmaktadır.

Randevu ve iletişim için bizlere 0212 506 66 61 veya 0552  202  62 06 nolu telefon numaralarımızdan veya bilgi@terapiakademisi.netadresinden ulaşabilirsiniz.

 

evlilik terapisi,bakırköy evlilik terapisi,çift terapisi,boşanma terapisi,evlilik terapi merkezi,bakırköy evlilik terapi bakırköy çift terapi,aile terapisi,bakırköy aile terapisi,aile psikolog,bakırköy aile terapisti,evlilik terapisti,bakırköy evlilik terapisti,en iyi evlilik terapisti,istanbul evlilik terapisi,evlilik terapisi fiyatları,ilişki terapisi,ilişki terapisti,evlilik terapisi testi,evlilik terapisi nedirevlilik terapisi ücretleri,evlilik sorunları