x" Terapi Akademisi | Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Bireysel Terapi

Bireysel Terapi

 

Bireysel terapide, hedefler bireyin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Bireyin problemlerine ve ihtiyaçlarına göre terapi sürecinin uzunluğu değişmektedir. Yaşanan problemlerin kaynaklarının keşfedilmesi ve bunların üstesinden nasıl gelinebileceği üzerinde çalışılır. Terapide hedef, terapi sürecinde bireyin sorunlarıyla baş edebilme becerilerinin geliştirilmesi ve kişinin kendi kendisinin terapisti olmasını sağlamaktır. Akademi olarak bireyin terapi süreci tamamlandıktan sonra karşılaşacağı benzer sorunlarla tek başına baş edebilecek becerileri kazanmış olmasını hedefliyoruz.

Bireyin yaşadığı sıkıntılar iş, özel, aile, sosyal yaşantısını da çoğunlukla olumsuz etkilemektedir. Ancak terapide bireyin yaşadığı sıkıntılar üzerinde çalışıldığında bu alanlarda da değişimler kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Bireysel terapide çalışılan konulara örnek olarak; travma çalışmaları, ayrılık kaygıları, yas süreci, öfke kontrol problemi, takıntılar(obsesif düşünceler), sosyal fobi, ölüm korkusu, performans kaygısı, depresyon, panik bozukluklar, travma sonrası stres bozukluğu, özgüven problemi, uçak fobisi, gelecek kaygısı, insan ilişkilerinde yaşanan sıkıntılar, fiziksel bir hastalığın psikolojik etkileri, bağımlılıklar, yeme bozuklukları gösterilebilir.

Randevu ve iletişim için bizlere 0212 506 66 61 veya 0552  202  62 06 nolu telefon numaralarımızdan veya bilgi@terapiakademisi.net adresinden ulaşabilirsiniz.

 

bireysel terapi akademisi,bireysel terapi merkezi,bireysel psikolog,öfke kontrol tedavisi,ayrılık kaygıları,travma çalışmalarıyas süreci,takıntı tedavisi,sosyal fobiölüm korkusu,performans kaygısı,depresyon tedavisi,anksiyetepanik bozukluklar,travma sonrası stres,özgüven problemi,uçak fobisi,gelecek kaygısıbağımlılık tedavisi,yeme bozukluğu tedavisi